۷ پله اسپیرال در ساختمان های امروزی

۷ پله اسپیرال در ساختمان های امروزی

شما را نمی دانم اما پله ها برای من جزو المان های جذاب و دوست داشتنی محسوب می شوند، المانی که به من اجازه می دهد تا دو فضا در دو ارتفاع مختلف را تجربه کنم. اما در این میان پله گرد برای من از جذابیت بیشتری برخوردار است، پله هایی که در میان حضور انبوه عناصر عمودی حسابی خودنمایی می کنند و حتی بعضا عمود بودن دیوارها را به سخره می گیرند. خلاصه که امروز می خواهیم در رابطه با پله گرد با هم صحبت کنیم و انواع آن را با هم بررسی کنیم.

۱. پله گرد چوبی در دکوراسیون داخلی خانه :

پله های گرد می توانند بسته به سبک دکوراسیونی خانه شما دارای جنس های مختلفی باشند به طور مثال برای خانه های به سبک روستیک و سبک کلاسیک پله گرد چوبی بهترین گزینه است. حتی برای خانه های مینیمال هم می توان از پله گرد چوبی استفاده کرد. چون خانه های مینیمال معمولا دارای رنگ سفید هستند و حضور چوب می تواند به این خانه ای گرما ببخشد.

۲. پله گرد شیشه ای در دکوراسیون داخلی :

یکی دیگر از مواد و مصالحی که می توان برای ساخت پله گرد از آن استفاده کرد، شیشه ها هستند. اگر تصمیم دارید تا پله گرد خانه تان نهایت جذابیت ظاهری را داشته باشد و چشم هر کسی را به خود خیره کند. تنها راه آن این است که این پله ها شیشه ای باشند.

۳. پله گرد فلزی در دکوراسیون داخلی خانه :

همان طور که اشاره کردیم پله گرد می تواند از مواد و مصالح مختلفی تهیه شود، پله چوبی را معرفی کردیم؛ حالا در این بخش می خواهیم پله گرد فلزی را بررسی کنیم، این پله ها معمولا در خانه هایی به سبک صنعتی و یا در فضاهای داخلی مانند انبارها و زیر زمین ها و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. دیواره این پله ها می تواند توسط دستگاه های CNC به اشکال مختلف برش داده شود تا شکل های زیبایی به خود بگیرد.

۴. پله گرد در طراحی فضای بیرونی خانه:

مبلمان فضای بیرونی و تجهیزات آن وظیفه دارند تا طراحی محوطه شما را کاربردی تر کنند و به شما کمک کنند که از بودن در فضای بیرونی تان احساس خوبی داشته باشید. راه پله های نیز یکی از همین تجهیزات هستند که می توانید از آن ها بهره بگیرید. مخصوصا پله های گرد. این نوع پله ها هم می توانند دارای متریال های مختلفی باشند. به طور مثال در عکس بالا پله گردی را می بینید که از تلفیق دو متریال شیشه و فلز درست شده است.

۵. جانمایی پله گرد در دکوراسیون داخلی خانه:

لزومی ندارد که پله ها حتما در کنج خانه قرار بگیرند یا حتما به دیوار بچسبند، پله های گرد می توانند در وسط اتاق قرار بگیرند و تبدیل به نقطه عطفی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما شوند.

۶. پله گرد و طراحی نمای ساختمان:

شاید باورتان نشود اما پله گرد می تواند در طراحی نمای خارجی ساختمان شما هم تاثیر گذار باشد. اگر مجبور هستید تا از پله در نمای خارجی ساختمان تان استفاده کنید، به جای پله های معمولی از پله گرد استفاده کنید تا بتوانید از زیبایی آن در طراحی نما بهره بگیرید. عکس زیر به خوبی تاثیر پله های گرد را در نمای خارجی ساختمان به شما نشان خواهند داد.

۷. پله گرد در کنج نود درجه دیوار :

خیلی از افراد فکر می کنند که برای داشتن پله گرد در دکوراسیون داخلی خانه باید حتما دیوارهای شان هم گرد و قوس دار باشد، اما عکس بالا به شما نشان می دهد که این تصور غلط است، شما حتی در کنج نود درجه دیوارها هم می توانید از وجود پله گرد بهره مند شوید. چه بسا این پله گرد بتواند یکنواختی خانه شما را از بین ببرد و هیجان بصری را جایگزین آن کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


گروه صنعتی آوا استپ سازنده مدرن ترین سازه های فلزی و پله پیچ های فلزی با بیش از بیست سال سابقه درخشان در این امر امروزه به عنوان یک گروه قدرتمند در زمینه طراحی ، ساخت و نصب انواع پله پیچ ، پله معلق ، پله گرد  مارپیچ ، پله گردون ، متناسب با فضای موجود و سلیقه مشتری فعالیت می کند ، همچنین در شرکت ما در طول این مدت سعی بر این بوده تا با بکارگیری نوآوری و بهره گیری از اصول مهندسی ضمن افزایش کیفیت پله های پیچ و تنوع محصولات هزینه تمام شده آنها نیز به حداقل برسد.