۵ ایده منحصر به فرد نرده راه پله

۵ ایده منحصر به فرد نرده راه پله

در طراحی دکوراسیون منزل می توان کوچک ترین جزییات را نیز دخالت داد. هر گوشه ای از خانه ی شما می تواند طوری طراحی شود که با کل دکوراسیون داخلی آن هماهنگ باشد. شما باید از هر فرصتی برای تکمیل زیبایی منزل تان استفاده کنید. نرده های راه پله یکی از این فرصت ها برای طراحی است. در نگاه اول معمولا نرده فقط به عنوان محافظ دیده می شود، اما شما می توانید آن را از منظر زیبایی شناسی نیز ببینید. آوا استپ در اینجا انواع ایده های طراحی نرده را به شما نشان می دهد تا بتوانید از این قابلیت نرده راه پله تان نیز بهره ببرید. با ما همراه باشید.

نرده های راه پله:

نرده های راه پله بیشتر برای حفظ ایمنی در زمان بالا یا پایین رفتن از پله‌ ها طراحی می‌ شوند و در عین حال از آسیب رسیدن به افراد جلوگیری می کند. پس کار اصلی نرده ی راه پله محفاظت از افراد در مقابل خطراتی است که ممکن است در زمان عبور از پله‌ ها پیش آید.

با این حال نرده‌ ها فقط برای حفاظت نیستند، بلکه همان طور که گفته شد در زیبایی فضا نیز موثر هستند و می توان با به کار گیری خلاقیت، از آن ها یک اثر هنری ساخت و جذابیت فضا را چند برابر کرد.

نرده ها انواع و مدل های مختلفی دارند که با توجه به فضا و شکل راه پله انتخاب می شوند. نرده های راه پله را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

 نرده های راه پله فلزی

 • نرده های راه پله چوبی 
 • نرده های راه پله شیشه ای

نرده های راه پله فلزی :

نرده های راه پله فلزی، نرده های مستحکمی هستند و طول عمر زیادی دارند. این نرده ها طرح های متفاوتی دارند و به راحتی می توان مدل دلخواه را انتخاب کرد. نرده های فلزی قیمت ارزانی دارند. همچنین از آن جایی که می توان آن ها را رنگ کرد، بنابراین گزینه خوب و مناسبی برای فضای داخلی هستند. از دیگر مزایای نرده راه پله فلزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرده های فلزی در برابر رطوبت و ضربه مقاوم هستند
 • این نرده ها در برابر سایر نرده ‌ها امنیت بیشتری دارند.

 

انواع نرده های فلزی عبارتند از:

 • نرده های راه پله فلزی ساده
 • نرده های راه پله فرفوژه

نرده های راه پله فلزی ساده

استفاده از نرده های راه پله فلزی ساده بسیار رایج است. این نرده ها طرح های عمودی و یا افقی دارند و با وجود آن که ساده هستند:

 • قیمت مناسبی  دارند.
 • به دلیل امکان ایجاد فضایی ساده، طرفداران زیادی دارد.

نرده های فلزی ساده برای فضاهای مدرن و ساده گزینه مناسبی هستند.

نرده های راه پله فرفوژه

نرده های راه پله فرفوژه برخلاف نرده های ساده طرح های نامنظم و خلاقانه ای دارند و تنوع طرح های آن بسیار زیاد است. یکی از مزایایی که این نرده ها دارند این است که حرکت بر روی پله ها خسته کننده نمی شود! نرده های فرفوژه مناسب برای فضاهای کلاسیک و سنتی هستند.

نرده ای پر از تزیینات فلزی پیچکی شکل تنها نمونه ای است که به این راه پله ی گرد طولانی می خورد، مخصوصا وقتی از این زاویه به آن نگاه می شود.

در این نرده ی نمایشی زیبا شما حضور جنبش هنر نو (Art Noveau) را تا حدودی حس می کنید. این نرده ها با پیچ و تاب های خود گویا در حال رقصیدن در فضا هستند.

نرده راه پله چوبی

همانطور که در مطلبی از سایت چیدانه با عنوان نرده راه پله چوبی در معماری داخلی منزل گفته شده است، یکی از انواع نرده راه پله که برای فضای داخلی بسیار مناسب بوده، استفاده از نرده چوبی در دکوراسیون منزل است. چوب به دلیل نوع متریال و ویژگی های منحصر به فرد در همه فضاها به بهترین شکل ظاهر می شود. آنچه در مورد نرده چوبی اهمیت دارد، ترکیب متریال و قرار گیری آنها در کنار چوب است. همچنین بد نیست اگر نرده چوبی دارید، برای پله هم از متریال چوب استفاده کنید. زیرا راه رفتن و قدم زدن روی چوب و حس متریال زنده، فضا را برای شما دلنشین می کند. نرده چوبی را می تواند این ترکیبات را داشته باشد:

 • فلز در نرده چوبی
 • شیشه در نرده چوبی

 

 فلز در نرده چوبی

ترکیب فلز با چوب نیز باعث افزایش جذابیت آن می شود. استفاده از فلز ساده در ترکیب با نرده چوبی مناسب سبک مدرن است و رنگ طوسی آن می تواند ظاهر مینیمال خانه را بیشتر کند. همچنین اگر نرده های فلزی تزیینات بیشتر و یا انحنا داشته باشند مناسب سبک کلاسیک هستند.

 

شیشه در نرده چوبی

در این ترکیب شیشه از بخش پایینی تا سطح رویی نرده، نقش محافظ دارد و چون پوشش یکپارچه ای دارد، خطر سقوط وسایل کمتر می شود. همچمنین باید دقت کنید تا قطعات شیشه با اندازه مشخص در کنار هم قرار گیرند تا احتمال شکستن و آسیب های احتمالی کاهش یابد.

نرده راه پله شیشه ای

نرده راه پله شیشه ای یکی دیگر از انواع نرده راه پله بوده و بسیار شیک و جذاب است. نرده راه پله شیشه ای اغلب با استیل ترکیب می شود که باعث می شود ایمنی و استحکام لازم را داشته باشد و علاوه بر آن ظاهر زیبایی نیز دارد. همچنین:

 

 • این ترکیب عمر طولانی دارد و مدت زیادی برایتان کار می کند.
 • استحکام زیادی دارد.
 • به راحتی تمیز می شود.  
 • به خوبی با محیط اطراف ست می شود.
 • نور محیط را به خوبی نگه می دارد.
 •  

نرده های شیشه ای به و دسته تقسیم می شوند:

 • نرده شیشه ای با شیشه سکوریت
 • نرده شیشه ای با شیشه لمینت

نرده شیشه ای با شیشه سکوریت

 

در این نوع نرده شیشه ای شیشه ای با اندازه  8 تا 12 میلیمتر به کار برده می شود و پایه های آن پروفیل آلومینیوم یا استیل است. قیمت این نوع نرده ها بسیار کمتر از نرده های تمام شیشه ای است.

 

نرده شیشه ای با شیشه لمینت

این نوع نرده شیشه ای از قرار گرفتن دو عدد شیشه سکوریت با ضخامت های 5 و 8 و 10 میلیمتر را کنار یکدیگر ساخته می شود. حداکثر ارتفاع نرده های شیشه ای لمینت به اندازه استاندارد 150 سانتی متر است. در ساخت نرده شیشه ای با شیشه لمینت فقط از شیشه استفاده می شود، به این معنی که پایه نرده و گارد محافظ هر دو از شیشه لمینت ساخته می شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


گروه صنعتی آوا استپ سازنده مدرن ترین سازه های فلزی و پله پیچ های فلزی با بیش از بیست سال سابقه درخشان در این امر امروزه به عنوان یک گروه قدرتمند در زمینه طراحی ، ساخت و نصب انواع پله پیچ ، پله معلق ، پله گرد  مارپیچ ، پله گردون ، متناسب با فضای موجود و سلیقه مشتری فعالیت می کند ، همچنین در شرکت ما در طول این مدت سعی بر این بوده تا با بکارگیری نوآوری و بهره گیری از اصول مهندسی ضمن افزایش کیفیت پله های پیچ و تنوع محصولات هزینه تمام شده آنها نیز به حداقل برسد.